Pasy ładunkowe

Pasy zabezpieczające ładunki.

Pasy transportowe/pasy ładunkowe/pasy mocujące, to skuteczna i bezpieczna metoda zabezpieczenia ładunku w transporcie. O ich niezawodności decyduje taśma poliestrowa o wysokiej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne, niszczące działanie związków chemicznych i temperatury. Ich przeznaczeniem jest ochrona ładunków przed przemieszczaniem się na małych przyczepach, samochodach dostawczych, naczepach /popularnie zwanych TIR/. Mocują ciężkie urządzenia na naczepach niskopodwoziowych. Często razem z pasami stosuje się napinacze łańcuchowe, drążki rozporowe i belki przegradzające ładunek, tworząc zróżnicowane systemy zabezpieczeń ładunków.  Pojazdy przewożące samochody wyposażane są w zakończone różnymi hakami pasy lawetowe. Pasy transportowe mają zastosowanie również w działalności nie związanej z przewozami: w gospodarstwie domowym, stolarstwie itp.dlatego

Oferujemy wszystkie rodzaje pasów mocujących.

 Pasy transportowe o szerokości 25mm, 35mm, 50mm i 75mm posiadają zdolność mocowania od 700kg do 10000kg. Dostępne są w wielu konfiguracjach, wyposażone w różne haki chwytne, uchwyty bagnetowe do listew, haki do pasów obrotowe, zaczepy pasów z zabezpieczeniem. Oferta obejmuje nie tylko standardowe pasy mocujące ładunki. Tworzymy zabezpieczenia ładunków w transporcie ładunków niebezpiecznych, ADR, ponadgabarytowych, w transporcie kolejowym i morskim.

Oferujemy tylko pasy atestowane, zgodne z wymogami unijnej normy EN 12195-2 

Współpracujemy ze sprawdzonymi producentami z Niemiec, Holandii i Szwecji. Nieseryjne systemy zabezpieczeń ładunków tworzymy w oparciu o urządzenia będące na wyposażeniu ich przedstawicielstw w Polsce. Pasy ładunkowe badane są systematycznie na profesjonalnych urządzeniach zrywających, co jest gwarancją bezpieczeństwa i zgodności z przepisami wszystkich partii towaru.